CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Nejoblíbenější alternativní palivo je zemní plyn

Na CNG v ČR jezdí téměř 16 000 vozidel a další přibývají. Třebaže 97 % prodejů nových osobních vozidel u nás ještě stále připadá na tradiční paliva, z alternativních vozidel se na palivo CNG prodává dvakrát více než hybridních vozidel, téměř 20krát více než elektromobilů a 70krát více než na plynné palivo LPG.

Za letošních prvních 7 měsíců bylo u nás registrováno 1895 nových osobních a dodávkových CNG vozidel. To činí přibližně 1 % ze všech nově registrovaných. Tento počet nezahrnuje nové CNG autobusy, komunální vozy, ojetá CNG vozidla atd. MŽP ČR se letos navíc chystá vypsat dotace pro kraje a obce na nákup až 2000 dalších CNG

vozidel. Stlačený zemní plyn (CNG) je u nás při výběru nového vozu trvale nejoblíbenějším alternativním palivem pro dopravu. Řidiči mají k dispozici 124 veřejných CNG stanic. „Ne všichni vědí, že první vozidla na světě byla poháněná plynem, nikoliv benzínem nebo naftou.Kapalná paliva zvítězila nad plynem až koncem 19. století.Dnes již jezdí v ČR téměř 16 000 CNG vozidel, z toho odhadem 3000–4000 v Praze,“ dodává Jiří Šimek z ČPS.

 Zemní plyn využívají nejen automobily a autobusy, ale i motocykly, traktory, rolby, vysokozdvižné vozíky, lokomotivy, lodě aj. „CNG má nejširší spektrum použití. Žádné jiné alternativní palivo takové nemá,“ řekl na letošní mezinárodní konferenci Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě v Praze Matthias Maedge, generální sekretář NGVA Europe.

V posledním roce se výrazně zvýšil rovněž zájem o zkapalněný zemní plyn (LNG). Vznikl projekt tzv. Modrých koridorů. Nabízejí síť LNG stanic pro těžká vozidla po celé Evropě. Evropský projekt LNG Blue Corridor je také prvním LNG projektem podporovaným Evropskou komisí (podle 7. rámce). Je pětiletý (2013–2018) a dosavadní výsledky jsou velmi povzbudivé. V Evropě už jezdí cca 1500 kamionů, které mohou tankovat LNG u asi 80 LNG stanic.


Zdroj: Technický týdeník

18.10.2016