CNG News

Aktuality

15.12.2016 BONETT otevřel novou plnicí stanici v Havlíčkově Brodu

Bonett v krátkém časovém horizontu otevřel další plnicí stanici CNG v Havlíčkově Brodu, kterou mohou využívat nejen osobní auta, ale také autobusy a nákladní vozy. Aktuálně má v portfoliu 23 stanic a chystá další. Do konce příštího roku chce mít Bonett až 40 stanic. Více v tiskové zrávě v sekci CNG news.

28.11.2016 Nová plnící stanice CNG v Plzni

Nová rychloplnící stanice CNG byla uvedena do provozu v západočeské metropoli Plzni. Plnící stanice je umístěna na ulici Slovanská alej a řidičům je k dispozici NON-STOP. Pro zákazníky je zde připraven samoobslužný tankomat se širokou škálou plateb a výkon 200 m3/h zajistí velmi rychlé plnění vozidel.

Ke konci roku Bonett dokončí novou stanici v Havlíčkově Brodu, kde budou moci řidiči tankovat CNG přímo na čerpací stanici OMV, dále potom v Hodoníně bude otevřena plnička Bonett u ČS Shell.

12.10.2016 Již druhá CNG stanice Bonett v Hradci Králové

Bonett, největší prodejce zemního plynu (CNG) v dopravě V České republice, rozšířil svou síť o další novou stanici, a to v Hradci Králové.

7.6.2016 Bonett reaguje na článek na portálu www.idnes.cz

Společnost Bonett plánuje ve třetím čtvrtletí vybudovat v Havlíčkově Brodě novou plnicí stanici na CNG. Tamější radnice by tak mohla za dotace pořídit nové autobusy na CNG a zlepšit tak významně životní prostředí ve městě.

26.1.2016 Bonett je největším prodejcem CNG.

Bonett se stal největším prodejcem CNG v České republice v roce 2015.

Zobraz vše

Nejoblíbenější alternativní palivo je zemní plyn

Na CNG v ČR jezdí téměř 16 000 vozidel a další přibývají. Třebaže 97 % prodejů nových osobních vozidel u nás ještě stále připadá na tradiční paliva, z alternativních vozidel se na palivo CNG prodává dvakrát více než hybridních vozidel, téměř 20krát více než elektromobilů a 70krát více než na plynné palivo LPG.

Za letošních prvních 7 měsíců bylo u nás registrováno 1895 nových osobních a dodávkových CNG vozidel. To činí přibližně 1 % ze všech nově registrovaných. Tento počet nezahrnuje nové CNG autobusy, komunální vozy, ojetá CNG vozidla atd. MŽP ČR se letos navíc chystá vypsat dotace pro kraje a obce na nákup až 2000 dalších CNG

vozidel. Stlačený zemní plyn (CNG) je u nás při výběru nového vozu trvale nejoblíbenějším alternativním palivem pro dopravu. Řidiči mají k dispozici 124 veřejných CNG stanic. „Ne všichni vědí, že první vozidla na světě byla poháněná plynem, nikoliv benzínem nebo naftou.Kapalná paliva zvítězila nad plynem až koncem 19. století.Dnes již jezdí v ČR téměř 16 000 CNG vozidel, z toho odhadem 3000–4000 v Praze,“ dodává Jiří Šimek z ČPS.

 Zemní plyn využívají nejen automobily a autobusy, ale i motocykly, traktory, rolby, vysokozdvižné vozíky, lokomotivy, lodě aj. „CNG má nejširší spektrum použití. Žádné jiné alternativní palivo takové nemá,“ řekl na letošní mezinárodní konferenci Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě v Praze Matthias Maedge, generální sekretář NGVA Europe.

V posledním roce se výrazně zvýšil rovněž zájem o zkapalněný zemní plyn (LNG). Vznikl projekt tzv. Modrých koridorů. Nabízejí síť LNG stanic pro těžká vozidla po celé Evropě. Evropský projekt LNG Blue Corridor je také prvním LNG projektem podporovaným Evropskou komisí (podle 7. rámce). Je pětiletý (2013–2018) a dosavadní výsledky jsou velmi povzbudivé. V Evropě už jezdí cca 1500 kamionů, které mohou tankovat LNG u asi 80 LNG stanic.


Zdroj: Technický týdeník

18.10.2016