CNG News

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše
Zvolte stranu: Předchozí strana 101-110 | 111-120

Ford představí model C-Max na CNG

Loni americký výrobce představil ekologicky přátelský Focus, který je možné pohánět jak stlačeným zemním plynem, tak biometanem.

Zdá se, že Ford nezůstane jen u jednoho modelu a brzy představí i C-Max, který v benzínové verzi (1,6 l) nabízí výkon 120 koní. S pohonem na biometan se emise mohou dostat až na 29 g/km.

 

Nissan uvede letos na trh první model na CNG

Japonský výrobce Nissan vstoupí letos také na trh s vozy na zemní plyn.

Prodej CNG vozů trhá v ČR rekordy

Rekordních hodnot dosahují v první čtvrtletí roku 2013 tuzemské prodeje vozů na zemní plyn. Dokazují to statistiky Sdružení dovozců automobilů navzdory recesi, která všeobecně panuje v automobilovém průmyslu.

 

Volkswagen Golf TGI s pohonem na CNG již v dubnu v ČR

Volkswagen Golf TGI s pohonem na CNG již v dubnu v ČR

Vozidla spalující namísto benzínu či nafty ekologičtější a ekonomicky výhodnější zemní plyn (CNG) budou přicházet v následujících měsících pod novým označením TGI
Premiéra nového SEAT Mii Ecofuel v Ženevě

Premiéra nového SEAT Mii Ecofuel v Ženevě

Španělský výrobce rozšířuje portofolio řady Mii o nový model Mii Ecofuel. Jedná se vůbec o první Seat na stlačený zemní plyn.

Nová Škoda Octavia 3. generace konečně vyjede z továren Škoda Auto/Volkswagen také ve verzi TSI CNG

Počet CNG stanic v ČR roste, za dva roky jich bude 80

Počet aut na CNG (stlačený zemní plyn) i stanic, u kterých je možné ho v České republice čerpat, neustále stoupá. Podle Asociace NGV jich má být za dva roky už 80.

V ČR jezdí 5000 aut na CNG, spotřeba roste

V České republice je již 5000 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti lednu 2012 se jedná o nárůst téměř 44 %. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel a to o 49 %. V ČR je také již 385 plynových autobusů a 55 komunálních vozidel na CNG. Spotřeba CNG meziročně stoupla o 26 %.

Praha uvažuje o zavedení nízkoemisních zón

Praha uvažuje o zavedení nízkoemisních zón, které by regulovaly vjezd do města pro automobily, které nesplňují určité limity na obsah škodlivin ve výfukových plynech. Kvůli zónám také vznikla pracovní skupina, která má jejich zavedení prověřit.
CNG kuriozity - Chesapeake CNG Chopper

CNG kuriozity - Chesapeake CNG Chopper

Tato kuriózní přestavba byla ve Spojených státech zrealizována za účelem demonstrace CNG jako čistého zdroje a u příležitosti 20. výročí energetického koncernu Chesapeake.
Lancia Ypsilon

Nová Lancia Ypsilon na CNG

Od poloviny prosince 2012 je možné v Itálii objednávat nový model automobilky Lancia s motorem Turbo TwinAir o objemu 0,9 l. Představujeme Vám Lancia Ypsilon Ecochic Methane!
Zvolte stranu: Předchozí strana 101-110 | 111-120