Využití biometanu

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše

Důsledky neřízeného připojování slunečních elektráren do elektrické přenosové sítě dnes významně ztěžují či znemožňují možnosti nového připojení do elektrické sítě. To znamená, že ten, kdo by chtěl z bioplynu vyrábět elektrickou energii v kogenerační jednotce a dodávat ji do sítě, může mít významný problém dostat schválení k připojení do sítě. Stejně tak není efektivní vyrábět teplo v polích u bioplynové stanice, protože jej není zpravidla komu dodávat.

Biometan, tedy vyčištěný bioplyn, umožňuje dosáhnout vyšší efektivity zpracování a energetického využití.

Biometan může být ke spotřebnímu místu (vhodně umístěná kogenerace nebo mikroturbína, s možností připojení a prodeje vyrobené elekřiny i tepla) přepravován formou vtláčení do plynárenské distrbuční sítě. K dispozici je i varianta přepravy stlačeného biometanu pomocí transportních zásobníků, nebo možnost spotřebovávat biometan jako bio.CNG přímo.  

Biometan může být uvedenými způsoby použit i na desítky či stovky kilometrů dislokovaném pracovišti k výrobě tepla a elektrické energie se zeleným bonusem.

Tato varianta je v dnešní “fotovoltaické” době, kdy je poměrně složité získat potřebnou kapacitu do elektrické sítě, efektivním způsobem, jak získat užitek z bioplynu vyrobeného v polích bez možnosti prodeje elektřiny a tepla.

Bonett je připraven Vám pomoci vybudovat kteroukoliv ze zmíněných variant.

Chcete-li vědět více, kontaktujte nás. Jsme Vám k dispozici.