Využití biometanu

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Důsledky neřízeného připojování slunečních elektráren do elektrické přenosové sítě dnes významně ztěžují či znemožňují možnosti nového připojení do elektrické sítě. To znamená, že ten, kdo by chtěl z bioplynu vyrábět elektrickou energii v kogenerační jednotce a dodávat ji do sítě, může mít významný problém dostat schválení k připojení do sítě. Stejně tak není efektivní vyrábět teplo v polích u bioplynové stanice, protože jej není zpravidla komu dodávat.

Biometan, tedy vyčištěný bioplyn, umožňuje dosáhnout vyšší efektivity zpracování a energetického využití.

Biometan může být ke spotřebnímu místu (vhodně umístěná kogenerace nebo mikroturbína, s možností připojení a prodeje vyrobené elekřiny i tepla) přepravován formou vtláčení do plynárenské distrbuční sítě. K dispozici je i varianta přepravy stlačeného biometanu pomocí transportních zásobníků, nebo možnost spotřebovávat biometan jako bio.CNG přímo.  

Biometan může být uvedenými způsoby použit i na desítky či stovky kilometrů dislokovaném pracovišti k výrobě tepla a elektrické energie se zeleným bonusem.

Tato varianta je v dnešní “fotovoltaické” době, kdy je poměrně složité získat potřebnou kapacitu do elektrické sítě, efektivním způsobem, jak získat užitek z bioplynu vyrobeného v polích bez možnosti prodeje elektřiny a tepla.

Bonett je připraven Vám pomoci vybudovat kteroukoliv ze zmíněných variant.

Chcete-li vědět více, kontaktujte nás. Jsme Vám k dispozici.