Oil news

Aktuality

7.7.2019 Nová stanice Bonett na D1 před Prahou

Další novou plnící stanici na 15 km D1 uvedl Bonett do provozu v lokalitě Strančice/Všechromy

1.7.2019 Bonett otevřel další plnící stanici v Kladně

Již druhou plnící stanici CNG v pořadí v Kladně otevřel Bonett pro veřejnost

15.4.2019 Bonett dodal plnící stanici v Kopřivnici

Jako Generální dodavatel vybudoval Bonett další plnící stanici pro autobusovou dopravu na Novojičínsku, konkrétně v Kopřivnici .

Dopravní obslužnost na Kopřivnicku zajišťují mimo jiné nové autobusy poháněné stlačeným zemním plynem.
Plnící stanici pro tato vozidla vybudoval a dodal Bonett v pozici generálního dodavatele jako již několikátý autobusový projekt.
Stanice je provozována společností Z-Group, novým dopravcem působícím v regionu a je dostupná i pro veřejnost.

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

Zobraz vše

Ceny pohonných hmot rostly a porostou dále

Ceny pohonných hmot v minulém týdnu v souladu s našimi předpoklady výrazně rostly. Průměrná cena benzínu podle údajů CCS k 21. červnu vyskočila o 31 haléřů na úroveň 36,59 Kč za litr, nafta zdražila o 25 haléřů na úroveň 36,22 Kč za litr.

Průměrná cena benzínu v Rotterdamu vrostla o 3,2 % a cena nafty se zvýšila o 3,3 %. Koruna sice v minulém týdnu posílila a páteční obchodování uzavřela na úrovni 20,18 koruny za dolar, nicméně ceny benzínu i nafty u českých čerpacích stanic v nadcházejícím jednom až dvou týdnech vzrostou o více než 50 haléřů.
Na vině je především zhoršující se geopolitické klima a především úspěch organizace ISIS v dobývání dalších území v Iráku včetně klíčových syrsko-iráckých hraničních přechodů přispělo k dalšímu růstu ceny ropy. Kvůli tomu ropa Brent v minulém týdnu podražila o další dva dolary a během počátku pondělní obchodní seance překonala hranici 115 dolarů za barel. Celkově tak podražila od začátku války v Iráku o více jak 7 dolarů na jeden barel. Irák je druhý největší exportér ropy v rámci kartelu OPEC. Na trhy dodával v květnu 3,3 miliónů barelů denně. Více jak dvě třetiny ropných polí se nachází v oblasti jižního Iráku, který zatím nebyl zasažen boji. Úplný výpadek produkce v Iráku by ale znamenal zdražení ropy o desítky dolarů na barel.
 V rukou ISIL (Islámského státu v Iráku a Levantě) je nově také bývalá továrna na chemické zbraně Musanna, která leží asi 70 kilometrů od Bagdádu. Stále pokračují boje o největší iráckou rafinérii v Bajdží. Po boku ISIL bojuje také skupina Nakšabandí, která sdružuje lidi blízké někdejšímu nejbližšímu spolupracovníkovi exprezidenta Saddáma Husajna Izzatovi Núrímu. Ten patří k nejhledanějším někdejším špičkám Iráku a je stále na útěku. Další organizací, která bojuje proti vládě v Bagdádu, je Muhammadova armáda, která je složená ze členů bývalé vládní strany Baas. Protirežimní síly nashromáždily okolo 50 000 bojovníků, což je srovnatelné s množství vládních bojovníků, které mobilizovala irácká vláda.
 Barack Obama v rozhovoru pro televizní stanici CBS prohlásil, že moc islamistů poroste a mohou destabilizovat další země v regionu. Na návštěvu Iráku dorazil v pondělí (dnes) americký ministr zahraničí John Kerry.
 Bitevní letouny izraelské armády zaútočily v pondělí (dnes) na 9 syrských vojenských objektů včetně velitelských stanovišť. Byly to syrské vojenské objekty v oblasti sporného území Golanských výšin.
 Ukrajinským separatistům se v pátek podařilo získat kontrolu nad tankovou základnou v Artěmovsku, 30 kilometrů od Slavjanska. Podle jejich prohlášení mají teď k dispozici 221 tanků, 288 obrněných vozů, 12 samohybných děl, 18 systémů salvové palby Grad, 183 bojových vozidel pěchoty a 12 houfnic. To by mohlo výrazně změnit poměr sil na Ukrajině.
Po opětovném otevření libyjského východního přístavu a zvýšení produkce se místní ropa vrací na globální trh. Podle mluvčího státní libyjské společnosti National Oil Company tanker s kapacitou 350 000 barelů určený pro Evropu dokončil proces nakládání a další budou rychle následovat. Po obnovení těžby ve dvou oblastech, produkce v zemi nyní dosahuje 270 000 barelů ropy denně. Proti květnu je to téměř dvojnásobný výkon, nicméně stále je to zlomek oproti běžnému stavu, kdy těžba dosahovala až 1,6 miliónu barelů denně.
OPEC na posledním setkání rozhodl nezvyšovat v příštím půlroce svojí produkci z úrovně 30 miliónů barelů denně. Celkový výpadek produkce ropy kartelu OPEC způsobený problémy v Nigérii, Íránu, Iráku a Libyi dosahuje 2,5 miliónu barelů denně. Analytici EIA odhadují, že se produkce kartelu bude muset zvýšit ze současných úrovní na 31 miliónů barelů denně, aby na trzích během příštích měsíců nedocházelo k výraznějšímu deficitu.

Zdroj: Colosseum

24.6.2014