Oil news

Aktuality

7.7.2019 Nová stanice Bonett na D1 před Prahou

Další novou plnící stanici na 15 km D1 uvedl Bonett do provozu v lokalitě Strančice/Všechromy

1.7.2019 Bonett otevřel další plnící stanici v Kladně

Již druhou plnící stanici CNG v pořadí v Kladně otevřel Bonett pro veřejnost

15.4.2019 Bonett dodal plnící stanici v Kopřivnici

Jako Generální dodavatel vybudoval Bonett další plnící stanici pro autobusovou dopravu na Novojičínsku, konkrétně v Kopřivnici .

Dopravní obslužnost na Kopřivnicku zajišťují mimo jiné nové autobusy poháněné stlačeným zemním plynem.
Plnící stanici pro tato vozidla vybudoval a dodal Bonett v pozici generálního dodavatele jako již několikátý autobusový projekt.
Stanice je provozována společností Z-Group, novým dopravcem působícím v regionu a je dostupná i pro veřejnost.

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

Zobraz vše

Ceny benzínu i nafty porostou

Ceny pohonných hmot v souladu s našimi předpoklady rostly. Podle CCS se k 21. dubnu litr benzínu zdražil o 23 haléřů na úroveň 36 Kč, litr nafty o 4 haléře a průměrná cena je nyní 35,82 Kč za litr. Ceny by měly růst i v následujícím týdnu.

Ropa Brent dosáhla na pozadí ukrajinské krize šestitýdenního maxima, když překonala hranici 110 dolarů za barel. Americká ropa WTI posílila na úrovně o šest dolaru nižší v reakci na prohlášení guvernérky Fedu Janet Yelleové, že trvá odhodlání Fedu pokračovat v podpoře ekonomiky. Zásoby ropy v USA vzrostly o 10 miliónů barelů v minulém týdnu, což je největší skok od března 2001 a pětinásobek toho, co očekávali analytici. Celkem jsou zásoby na úrovni 394,1 miliónů barelů a jsou nejvyšší od června loňského roku. V Libyi načerpal ropu do svých zásobníků po dohodě s rebely státní tanker Aegean Dignity. Jedná se o první export ropy z přístavu Hariga od července loňského roku.
 Kartel OPEC, který produkuje více než 40 procent světové ropy, prohlásil, že přes nové dodávky ropy z Libye, Iráku a Iránu nezvýší svojí celkovou produkci. Generální tajemník kartelu OPEC uvedl, že vyjednávání s Irákem, který již v současné době produkuje nejvíce ropy za posledních 35 let a překročuje tak dohodnuté kvóty, je odloženo až na rok 2015. Libye má kapacitu podle kartelu zvednout svojí produkci až o 1 milión barelů denně. Iránu se zase daří díky spolupráci s Ruskem obcházet sankce, které na něj Západ uvalil kvůli jadernému programu. Příští setkání kartelu je plánováno na 11. června ve Vídni. Kartel předpokládá, že světová poptávka po ropě se tento rok zvedne o 1,1 miliónu barelů denně a že do konce roku udrží svojí produkci na úrovni 30 miliónů barelů denně. V současné době podle Bloombergu produkuje 30,3 miliónů barelů denně.
Průměrná cena benzínu v Rotterdamu vzrostla o 2 % a cena nafty se zvýšila o 4,2 %. Koruna v minulém týdnu stagnovala a páteční obchodování uzavřela na úrovni 19,87 koruny za dolar. Cena benzínu i nafty u českých čerpacích stanic by měla pokračovat růstu. Více by měla podražit v příštím týdnu nafta.

 

Zdroj: petrol.cz

24.4.2014