CNG News

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše
Zvolte stranu: Předchozí strana 101-110 | 111-111

V ČR jezdí 5000 aut na CNG, spotřeba roste

V České republice je již 5000 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Oproti lednu 2012 se jedná o nárůst téměř 44 %. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel a to o 49 %. V ČR je také již 385 plynových autobusů a 55 komunálních vozidel na CNG. Spotřeba CNG meziročně stoupla o 26 %.

Praha uvažuje o zavedení nízkoemisních zón

Praha uvažuje o zavedení nízkoemisních zón, které by regulovaly vjezd do města pro automobily, které nesplňují určité limity na obsah škodlivin ve výfukových plynech. Kvůli zónám také vznikla pracovní skupina, která má jejich zavedení prověřit.
CNG kuriozity - Chesapeake CNG Chopper

CNG kuriozity - Chesapeake CNG Chopper

Tato kuriózní přestavba byla ve Spojených státech zrealizována za účelem demonstrace CNG jako čistého zdroje a u příležitosti 20. výročí energetického koncernu Chesapeake.
Lancia Ypsilon

Nová Lancia Ypsilon na CNG

Od poloviny prosince 2012 je možné v Itálii objednávat nový model automobilky Lancia s motorem Turbo TwinAir o objemu 0,9 l. Představujeme Vám Lancia Ypsilon Ecochic Methane!
Audi staví ekologickou továrnu na výrobu zemního plynu

Audi staví ekologickou továrnu na výrobu zemního plynu

Na konci roku uvede Audi nový model Audi A3 Sportback TCNG, své první auto na plyn. V roce 2015 má pak přijít druhý TCNG model založený na A4. Zemní plyn má u německé automobilky hrát čím dál tím větší roli. V Německu teď staví výjimečnou továrnu na výrobu syntetického CNG.

Volkswagen zahajuje ofenzivu aut na zemní plyn, hybatelem je Eco Up!

Automobilka Volkswagen vyrábí vozy s pohonem na CNG už dvacet let, většího rozšíření se však mají dočkat až nyní. Pomoci tomu má i malý model Eco Up!, u kterého zákazníci získají provozně levné auto ideální do městského provozu.
Nové statistiky CNG - trh dále roste navzdory recesi

Nové statistiky CNG - trh dále roste navzdory recesi

Evropská asociace NGVA Europe vydala aktuální statistiky pro evropský a světový trh zahrnující data za pololetí roku 2012.

 

První foto předsériové verze Audi A3 TCNG

První foto předsériové verze Audi A3 TCNG

Na bruselské konferenci "TEN-T Calls for Proposals Info Day" bylo v rámci doprovodného programu exkluzivně představeno nové Audi A3 TCNG.

Nová Škoda Octavia bude jezdit i na CNG

Škoda Auto dnes v Mladé Boleslavi oficiálně zahájila sériovou výrobu nového modelu Škoda Octavia. Od konce ledna 2013 bude mít nový model svou prodejní premiéru v prvních evropských zemích. Škoda Octavia se v roce 2013 bude prodávat také s pohonem na CNG (stlačený zemní plyn).
Městská Policie Brno

Brněnská městská policie testuje nový automobil s pohonem na zemní plyn

Brněnská městská policie vlastní od pátku 7. prosince nový automobil. Přestože se jedná o doposud používanou Škodu Octaviu s motorem 1,6 litru, tento vůz je s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).
Zvolte stranu: Předchozí strana 101-110 | 111-111