CNG News

Aktuality

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

10.1.2017 Bonett otevřel první plnící stanici v roce 2017

V Turnově byla na přelomu roku otevřena nová plnící stanice CNG. Bonett tak celkem provozuje v největší síť v ČR o celkovém počtu již 24 CNG stanic.

15.12.2016 BONETT otevřel novou plnicí stanici v Havlíčkově Brodu

Bonett v krátkém časovém horizontu otevřel další plnicí stanici CNG v Havlíčkově Brodu, kterou mohou využívat nejen osobní auta, ale také autobusy a nákladní vozy. Aktuálně má v portfoliu 23 stanic a chystá další. Do konce příštího roku chce mít Bonett až 40 stanic. Více v tiskové zrávě v sekci CNG news.

Zobraz vše

Úspěšný start nového prototypu traktoru New Holland T6.180 na plyn

Nový plně metanem poháněný prototyp traktoru New Holland byl úspěšně odzkoušen na farmě La Bellotta nedaleko Turína prvními německými zákazníky.

Mezi prvními, kdo stroj vyzkoušel, byl také dlouholetý zákazník koncernu New Holland, zemědělec a provozovatel bioplynové stanice, který je zároveň prezidentem německé bioplynové asociace a průkopník biometanových stanic v Německu.
Traktor má 9 zásobníků s kapacitou 300 l (52 kg) metanu a šestiválcový agregát s výkonem 179 koní. Testy prokázaly, že provozní schopnosti stroje jsou plně srovnatelné s běžnou verzí a navíc k úsporám nákladů v rozmezí 25 - 40% ve srovnání s naftovým pohonem. Za zmínku stojí i snížení emisí o 80%, navíc pokud je využíván biometan, uhlíková stopa traktoru je nulová.
Prototyp byl dosud odzkoušen v různých terénech a podmínkách již více jak 100 hodin - od orání přes dopravu až po práci s předním nakladačem. Další série testů bude pokračovat v srpnu, v září pak traktor absolvuje prezentační turné po Evropě.


Zdroj: cngplus.cz

22.8.2016