CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

TEST: Škoda Octavia 1,0 TSI 85 kW – skutečná spotřeba

Octavii asi není třeba dlouze představovat. Škoda Octavia velmi oblíbená jako rodinné auto a stejně často se používá ve firmách. Toto je ale moje první svezení s Octavií po faceliftu. Posouzení designu, který vyvolal silné emoce a byl často kritizován, nechám na Vás. Ale uvnitř je velmi příjemnou změnou například nový infotainment, který umožňuje zrcadlení mobilního telefonu. Pozitivně hodnotím i LED světlomety, které jsou ale samozřejmě za příplatek. Nejvíce mě ale zajímá to, co je pod kapotou – nový přeplňovaný tříválec 1,0 TSI s výkonem 85 kW. Bude na naloženou Octavii stačit? Jaká bude spotřeba při větším zatížení?

 

Tříválec 1,0 TSI 85 kW není vůbec špatný ani pro Octavii

Už od prvních metrů mě ale tříválec začíná překvapovat. A musím uznat že příjemně. Závodník to samozřejmě není, ale dynamika je srovnatelná s 1,4 TSI G-tec, se kterou mám už opravdu hodně zkušeností. Tříválcový zvuk sice nemám rád, ale při klidné jízdě není příliš patrný, motor o sobě dá vědět až při větším sešlápnutí plynu a to zejména ve vyšších otáčkách. Kromě zmíněného zvuku pak jsou cítit větší vibrace, než u čtyřválce, ale při mém stylu jízdy to nenastává často, takže mě to netrápí. Co je ale ještě zajímavější, je spotřeba.

Plně zatížená Škoda Octavia 1,0 TSI 85 kW

Rodinná dovolená v Krkonoších je ideální zátěžový test. Obsazení sice není plné, dva dospělí a jedno batole, ale zato je v kufru kočárek a spousta zavazadel, která jsou i na sedčkách. O to větší překvapení je, když po cestě z Prahy do Benecka, která vede více než z poloviny po dálnici, kde většinou držím maximálně povolenou rychlost, a následně po okreskách stoupá do mnohem do vyšší nadmořské polohy, ukazuje palubní počítač krásných 5,1 l/100 km. Při výletech v místním kopcovitém terénu si pak řekne o něco více, ale pořád to není nic hrozného. Takže i roli rodinného auta zvládá Octavia 1,0 TSI dobře.

Octavia 1,0 TSI je úsporná hlavně na běžných a rychlostních silnicích mimo město

Pokud jde o dílčí spotřeby, je Octavia 1,0 TSI nejúspornější při jízdě ustálenou rychlostí cca do 110 km/h. Na běžných silnicích mimo město si podle palubního počítače řekne jen trochu přes 3 a půl litru a na rychlostní silnici to je pouze o necelý litr víc. Na dálnici už si ale řekne o více než 5 a půl litru. Ve městě to překvapivě bylo necelých 5 litrů, na čemž se ale projevilo i štěstí na dopravní situaci. Ostatně o prázdninách, kdy test probíhal, bývá v Praze menší provoz.

Spotřeba dieselů roste, u benzíňáků klesá, což motor 1,0 TSI dokazuje

Z mých zkušeností vyplývá, že zatímco u moderních dieselů s přísnějšími emisními normami reálná spotřeba spíše stoupá, u benzínových motorů je tomu naopak, což motor 1,0 TSI dokazuje. Skutečná spotřeba v testu vyšla na 5,57 l/100 km. Nůžky mezi dieselem a benzínem se tak svírají a zatímco v této výkonové kategorii bych naftovou šestnáctistovku doporučil jen na dlouhé dálniční trasy, benzínový litrový tříválec je výborná volba na krátké trasy ale i dálnici zvládá relativně úsporně. Jako univerzální řešení sice vidím verzi G-tec, tedy na CNG, která je nejúspornější i nejekologičtější jak ve městě tak na dálnici, ale pokud zemní plyn z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete mít (například kvůli parkování v podzemních garážích), pak Octavia s motorem 1,0 TSI je pro většinu řidičů dobrá volba.

 

 

 

Zdroj: usporne.info

14.11.2017
Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia