CNG News

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše

Škoda už prodává nástupce Rapidu. U Scaly zmizela nejlevnější výbava, bude i na CNG

Automobilka Škoda Auto začala dnešním dnem přijímat objednávky na nový model Scala. Vůz má postupně nahradit Rapid, prvními auty se lidé svezou v dubnu letošního roku.

Cena začíná na hodnotě 369 900 Kč, na rozdíl od minulosti se ale automobilka posouvá k bohatší základní výbavě. Z nabídky pro český trh tak zmizela nejlevnější výbava Active, zůstala jen Ambition a Style.

Nejnižší cenu 369 900 Kč nabízí firma za vůz s motorem 1,0 TSI/70 kW s pětistupňovou manuální převodovkou, od dnešního dne je k dispozici silnější motor 1,0 TSI/85 kW, který začíná na 394 900 korunách. S dieselovým motorem 1,6 TDI o výkonu 85 kW stojí vůz 434 900 Kč. Od listopadu bude v nabídce i motor s pohonem na stlačený zemní plyn.

Vozidlo bude mít už v základní výbavě například LED světla, v konfiguraci jde nastavit například i takzvaný Virtuální Kokpit, který je dostupný na přání, má displej o velikosti 10,25”. Jde o největší displej v rámci třídy kompaktních vozů. Scala je také díky standardně zabudované kartě eSIM stále online a nabízí všem zákazníkům funkce tísňového volání, tzv. eCall, který odpovídá homologačním požadavkům evropské legislativy, i servisní služby. V základní ceně je například tempomat,  asistent rozjezdu do kopce, asistent hlídání jízdního pruhu (tzv. Lane Assist), systém sledování prostoru před vozem (tzv. Front Assist) s funkcí nouzového brzdění a detekcí chodců nebo kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech.

Podle automobilky už dnes dealeři v Česku mají zhruba deset tisíc objednávek, firma chce letos na českém trhu získat objednávky na deset tisíc vozů. Rapid, který skončí, je dlouhodobě na druhém či třetím místě nejprodávanějších modelů na českém trhu.  Škoda s novým modelem míří do kategorie, kde budou hlavními konkurenty Hyundai i30 nebo Kia Ceed.

Zdroj:  zdopravy.cz

19.1.2019