CNG News

Aktuality

15.4.2019 Bonett dodal plnící stanici v Kopřivnici

Jako Generální dodavatel vybudoval Bonett další plnící stanici pro autobusovou dopravu na Novojičínsku, konkrétně v Kopřivnici .

Dopravní obslužnost na Kopřivnicku zajišťují mimo jiné nové autobusy poháněné stlačeným zemním plynem.
Plnící stanici pro tato vozidla vybudoval a dodal Bonett v pozici generálního dodavatele jako již několikátý autobusový projekt.
Stanice je provozována společností Z-Group, novým dopravcem působícím v regionu a je dostupná i pro veřejnost.

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

Zobraz vše

Seat nehodlá ustoupit od vozů s pohonem na CNG. Nyní má Leon TGI lepší parametry

Seat sice již představil svůj první elektromobil, v budoucnosti se ale chce stále věnovat vozům, které ke svému pohonu využívají stlačený zemní plyn.

Nový motor nyní pohání model Seat Leon TGI. Čtyřválcová přeplňovaná patnáctistovka využívající Millerův cyklus má nyní výkon 130 koňských sil, což je o dvacet více než s dosud používaným agregátem 1,4. Tento motor je k dispozici jak pro pětidveřový hatchback, tak i pro kombi označované v řeči Seatu jako ST. První kusy již dorazily k dealerům značky v České republice.

Palivo v modelu Leon TGI Evo je uloženo ve třech nádržích, z nichž dvě jsou kompozitové. Jejich obsah vystačí na dojezd do vzdálenosti 440 kilometrů, devítilitrová rezervní nádrž s benzinem pak prodlouží celkový akční rádius na 580 kilometrů.

Maximální rychlost vozu s tímto pohonem činí 205 kilometrů v hodině, v případě verze s převodovkou DSG je o šest kilometrů v hodině nižší.

Seat chce v budoucnosti prodávat zhruba dvacet procent všech svých vyrobených vozů s tímto typem alternativního pohonu. Již nyní je možné jezdit na stlačený zemní plyn mimo Leonu také v Ibize nebo v Aroně.

"Výhody zemního plynu stále přetrvávají. Například, pokud natankujete palivo za 500 Kč, tak v případě stejně velkého a výkonnného vozu ujedete na benzin jen 290 kilometrů, na naftu 364 a na CNG už 513," vysvěluje Filip Stoulil z tuzemského zastoupení Seatu. Navíc podle něho můžou mít zákazníci pocit, že skutečně přispívají ke zlepšování životního prostředí. Konkrétně se v motoru vytváří až o 75 procent méně oxidů dusíku, až o 25 procent méně oxidu uhličitého a při spalování zemního plynu se netvoří vůbec žádné pevné částice.

Motor také kromě zemního plynu může pracovat také na bioplyn, který se například v Barceloně vyrábí z městského odpadu. Jen jeden ze čtyř závodů, které se tím zabývají, umí vyrobit 12,6 milionu metrů krychlových za rok. To vystačí na provoz deseti tisíc osobních vozů, z nichž každý ročně ujede 15 000 kilometrů.

Zdroj: Denik.cz

10.6.2019