CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Seat Arona na CNG, spekulace o Škoda Karuq

Podle informací GNV magazine připravuje Seat nové SUV na zemní plyn, má se jmenovat Arona. Tato verze by měla být uvedena na trh v průběhu příštího roku, ihned po představení na ženevském autosalonu. Vůz se bude vyrábět ve Španělsku a bude v hierarchii SUV modelů figurovat pod novým Seatem Ateca.

Také automobilka Škoda o podobné verzi přemýšlí. Mělo by jít o 4,26 m dlouhý model, spekuluje se o využití registrovaného názvu Karuq. Vozy vycházejí z podvozkové platformy malých vozů, jako je VW Polo či Fabia, mají však zvýšenou stavbu karosérie, která je nyní žádaná zákazníky. Zatím nejsou zprávy o velikosti nádrží či použité motorizaci, ve hře je motor 1,0 či 1,5 TGI.


Do mladoboleslavského portfolia tento model celkem logicky zapadá, následovník Škoday Yeti povyrostl na 4,38 m a další možností je až rozměr obříhho Kodiaqu (4,69 m). “Pro zákazníky s požadavkem na vyšší posez a pohodlnější nastupování je nabídka menšího modelu SUV vítaná a je to indikátor toho, že CNG je reálnou alternativou pro nízké emise preferovanou světovými automobilkami” uvedl Václav Holovčák ze společnosti Bonett, provozující síť veřejných stanic CNG.
 

Zdroj: cngplus.cz

13.7.2017