CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

SEAT Arona 1,0 TGI (CNG) – Ženeva 2018

Seat Arona 1,0 TGI - CNG

Na autosalonu Ženeva 2018 představil SEAT velmi zajímavou novinku v oblasti úsporných a ekologických vozů a sice malé SUV SEAT Arona s motorem 1,0 TGI, tedy na CNG (stlačený zemní plyn).

Na autosalonu Ženeva 2018 představil SEAT velmi zajímavou novinku v oblasti úsporných a ekologických vozů a sice malé SUV SEAT Arona s motorem 1,0 TGI, tedy na CNG (stlačený zemní plyn). Jelikož po stránce platformy vychází z modelu Ibiza a i motor je shodný s tímto modelem ve verzi na CNG, lze předpokládat, že i technické parametry budou podobné, tedy kapacita nádrží shodná a spotřeba jen mírně vyšší. Normovaná spotřeba vozu SEAT Ibiza je 3,2 kg/100 km a lze očekávat, že u modelu Arona bude navýšení maximálně o 1 až 2 desetiny. Přesné technické parametry ale zatím nejsou k dispozici. Každopádně SEAT Arona bude prvním SUV s pohonem na CNG na Světě a automobilka SEAT bude mít po jeho uvedení na trh nejširší nabídku vozů na stlačený zemní plyn v rámci koncernu Volkswagen.

SEAT Arona 1,0 TGI je pokračování realizace plánu Future Today – Full CNG range

Už začátkem letošního roku informovali zástupci Porsche Česká Republika, tedy importéra vozů SEAT do ČR, o plánu s názvem Future Today – Full CNG Range, podle kterého by postupně měly být všechny vozy z nabídky SEAT s pohonem na CNG. SEAT Arona TGI je tedy pokračováním podle tohoto plánu a je zajímavou variantou pro rodiny, které by chtěly vůz na CNG, ale větší Leon ST je pro ně již cenově nedostupný. Ceny vozu Arona TGI známy nejsou, ale lze předpokládat, že budou někde mezi cenami menší Ibizy a většího Leonu. Určitě ale můžeme v blízké budoucnosti očekávat i model Ateca s pohonem na CNG.

 

Zdroj: www.usporne.info

12.3.2018