CNG News

Aktuality

18.10.2018 Bonett vybudoval v Ostravě nejsilnější CNG stanici ve střední Evropě

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

5.9.2018 Bonett uvedl do provozu plnící stanici v Mělníce

Další plnící stanici CNG pro veřejnost otevřel Bonett v Mělníce. Stanice je umístěna na ulici Bezručova hned vedle autobusového nádraží a je k dispozici jak pro autobusy, tak i pro širokou veřejnost.

1.7.2018 Bonett otevřel plnící stanici CNG ve Slavkově u Brna

Další plnící stanici CNG, již 33. v pořadí, otevřel Bonett na Jižní Moravě ve Slavkově u Brna. Stanice je umístěna v rámci areálu čerpací stanice PHM Tenryu a je v provozu NON-STOP. Motoristé se tak mohou těšit, že naplní nejen CNG, ale budou moci využít kompletní služby myčky, shopu a občerstvení, které je v rámci nabídky čerpací stanice.   

6.6.2018 Bonett postavil pro Dopravní podnik města Děčína velkou plnicí stanici CNG

S kapacitou téměř 800 m3 za hodinu a zásobníky na 5000 m3 se jedná o jednu z největších plnicích stanic v České republice, která bude obsluhovat 21 nových plynových autobusů MAN. Sloužit ale bude i veřejnosti. Bonett se stal generálním dodavatelem celé plnicí stanice CNG.

8.2.2018 Bonett se již potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG v ČR

Bonett se potřetí za sebou stal největším prodejcem CNG pro dopravu v České republice. V roce 2017 prodal rekordních více než 9 milionů m3, čímž si meziročně polepšil o 20 %. Může se také pochlubit nejširší sítí vlastních plnicích stanic, kterých provozuje 32.

Zobraz vše

SEAT Arona 1,0 TGI (CNG) – Ženeva 2018

Seat Arona 1,0 TGI - CNG

Na autosalonu Ženeva 2018 představil SEAT velmi zajímavou novinku v oblasti úsporných a ekologických vozů a sice malé SUV SEAT Arona s motorem 1,0 TGI, tedy na CNG (stlačený zemní plyn).

Na autosalonu Ženeva 2018 představil SEAT velmi zajímavou novinku v oblasti úsporných a ekologických vozů a sice malé SUV SEAT Arona s motorem 1,0 TGI, tedy na CNG (stlačený zemní plyn). Jelikož po stránce platformy vychází z modelu Ibiza a i motor je shodný s tímto modelem ve verzi na CNG, lze předpokládat, že i technické parametry budou podobné, tedy kapacita nádrží shodná a spotřeba jen mírně vyšší. Normovaná spotřeba vozu SEAT Ibiza je 3,2 kg/100 km a lze očekávat, že u modelu Arona bude navýšení maximálně o 1 až 2 desetiny. Přesné technické parametry ale zatím nejsou k dispozici. Každopádně SEAT Arona bude prvním SUV s pohonem na CNG na Světě a automobilka SEAT bude mít po jeho uvedení na trh nejširší nabídku vozů na stlačený zemní plyn v rámci koncernu Volkswagen.

SEAT Arona 1,0 TGI je pokračování realizace plánu Future Today – Full CNG range

Už začátkem letošního roku informovali zástupci Porsche Česká Republika, tedy importéra vozů SEAT do ČR, o plánu s názvem Future Today – Full CNG Range, podle kterého by postupně měly být všechny vozy z nabídky SEAT s pohonem na CNG. SEAT Arona TGI je tedy pokračováním podle tohoto plánu a je zajímavou variantou pro rodiny, které by chtěly vůz na CNG, ale větší Leon ST je pro ně již cenově nedostupný. Ceny vozu Arona TGI známy nejsou, ale lze předpokládat, že budou někde mezi cenami menší Ibizy a většího Leonu. Určitě ale můžeme v blízké budoucnosti očekávat i model Ateca s pohonem na CNG.

 

Zdroj: www.usporne.info

12.3.2018