CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Prodeje ojetých vozů na CNG stoupají, hlásí program Škoda Plus

Škoda Octavia G-TEC si dlouhodobě drží pozici nejprodávanějšího nového vozu s alternativním pohonem v ČR. Jak se postupně starší kusy dostávají na trh s ojetinami, míří k tomu, že si stejnou pozici brzo získá i mezi ojetými vozy.

Zajímavé jsou výsledky, z programu prodeje ojetých vozů Škoda Plus, který celkově zaznamenal růst o 18 %. „Dosavadní úspěchy programu ŠKODA Plus v letošním roce ilustrují postupnou kultivaci domácího trhu s ojetými vozy, kdy zákazníci v rostoucí míře upřednostňují jistotu a kvalitní služby i při koupi ojetého vozu,“ říká Miroslav Bláha, vedoucí prodeje ŠKODA AUTO Česká republika. „Speciálně mě těší růst prodejů ekologických a ekonomicky výhodných ojetých vozů OCTAVIA G-TEC, které v programu ŠKODA Plus zaujaly jak soukromé zákazníky, tak živnostníky a menší firmy,“ dodává Miroslav Bláha.

Nárůst prodeje ojetých Octavií G-TEC o více než 350 %

Největší nárůst zaznamenala právě Škoda Octavia G-TEC, kterých se za prvních 8 měsíců prodalo 310 ks, z toho 185 ks ve verzi combi. Oproti 88 ks ze stejného období v loňském roce to představuje nárůst 352 %. Průměrná cena letos prodaného vozu Škoda Octavia G-TEC letos činila 430 tis. Kč a průměrný nájezd byl 24 080 km. Z celkového počtu bylo 30 ks z roku 2014 (průměrný nájezd 37 800 km), 125 ks z roku 2015 (průměrný nájezd 25 800 km) a 155 ks ročních vozů s průměrným nájezdem 22 750 km. Celkem se za toto období prodalo cca 7 800 Octavií, tedy těch na stlačený zemní plyn jsou zatím necelá 4 %. Lze však předpokládat, že toto číslo bude stoupat.

Na zvýšení prodeje prověřených ojetých vozů se podílejí i operativní leasingy

Zmíněné nárůsty jsou způsobené i rostoucí nabídkou operativních leasingů a jejich rostoucí oblibou. To generuje větší počet mírně ojetých a prověřených vozů, které jsou pro mnoho lidí i firem dostupnější než nová vozidla. To se samozřejmě týká i jiných značek aut a v případě vozů na CNG i koncernových sourozenců Octavie. Například Seat Leon 1,4 TGI, který jsme měli na dlouhodobý test vozu na CNG, jsme také před pár dny vrátili po dvouletém operativním leasingu s nájezdem 37 806 km, tedy o něco vyšším, než má průměrná dvouletá Octavia G-TEC. Toto auto se tedy také brzo objeví na trhu ojetých vozidel.

 

Zdroj: usporne.info

20.9.2017