CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Na trh přichází nové Audi A5 Sportback g-tron

Po sedmi letech přichází na start druhá generace modelu Audi A5 Sportback. Má nový podvozek a poprvé je A5 nabízena také ve verzi g-tron s bivalentním pohonem na Audi e-gas, zemní plyn nebo benzin.

Rodinný automobil Audi A5 nabízí vrcholnou úroveň síťového propojení a nejnovější funkce v oblasti informačních a zábavních systémů. Nová generace navíc disponuje zcela nově vyvinutým podvozkem, výkonnými motory a inovativními asistenčními systémy.

Nové Audi A5 Sportback nabízí v interiéru výrazně více místa. Interiér je o 17 milimetrů delší, šířka v úrovni ramen pro řidiče a spolujezdce vpředu se zvětšila až o 11 milimetrů a prostor pro kolena vzadu je o 24 milimetrů větší.

Asistenční systémy

Nové Audi A5 Sportback se dodává s širokým sortimentem asistenčních systémů. Inteligentní kombinace různých technologií zvyšuje bezpečnost, komfort a hospodárnost. Audi zároveň činí další krok k realizaci autonomní jízdy.

Hlavní roli přitom hraje adaptivní tempomat ACC (adaptive cruise control) Stop&Go včetně asistenta pro jízdu v dopravní koloně. Tento systém usnadňuje řidiči řízení v pomalu jedoucí koloně až do rychlosti jízdy 65 km/h, automaticky zpomaluje a zrychluje a na silnicích v dobrém stavu přechodně zajišťuje také řízení.

Předvídavý asistent pro hospodárnou jízdu, který vyhodnocuje informace GPS o blízkém okolí vozidla, pomáhá cílenými pokyny šetřit palivo – v tomto segmentu se jedná o jedinečnou funkci.

Asistent pro vyhýbací manévry zasahuje v situacích, kdy řidič musí objet překážku, aby zabránil nehodě. Na základě dat z přední kamery, ACC a radarových senzorů vypočítá během zlomku sekundy vhodnou trajektorii jízdy.

Nabídku završují další asistenční systémy, mezi něž patří asistent pro odbočování, parkovací asistent, asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran při couvání, upozorňování na nebezpečí při vystupování, kamerové rozpoznávání dopravních značek, Audi active lane assist a Audi side assist.

Podvozek

Široký rozchod kol a relativně dlouhý rozvor tvoří základy pro sportovně harmonické nastavení podvozku. Rozchod kol činí 1587 milimetrů vpředu a 1568 milimetrů vzadu. Rozvor je 2824 milimetrů.

Přední náprava má zdokonalenou pětiprvkovou konstrukci, vzadu nahradilo pětiprvkové zavěšení nápravu s lichoběžníkovými spodními rameny, používanou u předchůdce.

Adaptivní tlumiče, kombinující jízdní dynamiku s komfortem, se dodávají na přání a jsou integrovány do sériového systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select.

Nový elektromechanický posilovač řízení zvyšuje zpětnou vazbu a preciznost řízení. Na přání je k dispozici dynamické řízení, které mění svůj převod v závislosti na rychlosti jízdy a úhlu natočení volantu.

Motory a převodné ústrojí

Zákazníci budou mít v rámci předprodeje nové Audi A5 Sportback na výběr ze dvou motorů TFSI a tří jednotek TDI, jejichž hodnoty nejvyššího výkonu sahají od 140 kW (190 k) do 210 kW (286 k). V porovnání s předchůdcem snížila značka Audi spotřebu paliva až o 22 % a zároveň zvýšila výkon až o 17 %.

Pro každý motor je připraveno dokonale přizpůsobené převodné ústrojí, ať se jedná o šestistupňovou mechanickou převodovku, sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic nebo osmistupňovou samočinnou převodovku tiptronic.

Hnací síla je sériově přenášena na přední kola, na přání jsou k dispozici dvě verze pohonu všech kol quattro. Verze s motorem 3.0 TDI o výkonu 210 kW (286 k) má pohon všech kol quattro v sériové výbavě.

Nové Audi S5 Sportback zrychlí s motorem V6 Turbo z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy a může v akceleraci pokračovat až do dosažení elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 250 km/h. Součástí sériové výbavy je pohon všech kol quattro a osmistupňová samočinná převodovka tiptronic.

Poprvé nabízí značka z Ingolstadtu bivalentní model A5 Sportback g-tron. Jeho motor 2.0 TFSI dosahuje výkonu 125 kW (170 k) a může spalovat jak palivo Audi e-gas, resp. zemní plyn, tak i benzin.

Karoserie a výbava

Karoserie nového modelu Audi A5 Sportback je nejlehčí ve svém segmentu. Díky inteligentní kombinaci materiálů je o 15 kilogramů lehčí než u předchůdce. Pohotovostní hmotnost nové generace je až o 85 kilogramů nižší než u předchůdce, a její hodnoty začínají již od 1470 kilogramů bez řidiče.

Audi nabízí tento model s ještě bohatší sériovou výbavou, která byla doplněna o četné funkce. Nový koncept tří stupňů výbav rozšiřuje prostor pro individualizaci.

Nové modely Audi A5 a S5 Sportback budou uvedeny na trh v České republice začátkem roku 2017. Ceny na českém trhu nebyly zatím stanoveny.

Zdroj: Hybrid.cz

8.9.2016