CNG News

Aktuality

2.12.2019 Otevřena plnící stanice v Ostravě

Bonett na sklonku roku 2019 otevřel další plnící stanici tentokrát na severu Moravy v Ostravě Hrabové.

7.7.2019 Nová stanice Bonett na D1 před Prahou

Další novou plnící stanici na 15 km D1 uvedl Bonett do provozu v lokalitě Strančice/Všechromy

1.7.2019 Bonett otevřel další plnící stanici v Kladně

Již druhou plnící stanici CNG v pořadí v Kladně otevřel Bonett pro veřejnost

15.4.2019 Bonett dodal plnící stanici v Kopřivnici

Jako Generální dodavatel vybudoval Bonett další plnící stanici pro autobusovou dopravu na Novojičínsku, konkrétně v Kopřivnici .

Dopravní obslužnost na Kopřivnicku zajišťují mimo jiné nové autobusy poháněné stlačeným zemním plynem.
Plnící stanici pro tato vozidla vybudoval a dodal Bonett v pozici generálního dodavatele jako již několikátý autobusový projekt.
Stanice je provozována společností Z-Group, novým dopravcem působícím v regionu a je dostupná i pro veřejnost.

Zobraz vše

Kamiq G-Tec - ceny a výbavy

Před několika dny zvěřejnila Škoda Auto ceny plynové verze vozu Kamiq G-Tech, nejlevnější provedení ve verzi Style stojí 475 900 Kč. Tento stupeň výbavy nabízí již standardně kola z lehkých slitin, dvouzónovou automatickou klimatizaci, bi LED adaptivní hlavní světlomety, bezklíčkové odemykání vozu či parkovací senzory.

Vůz je o pouhých 30 000 Kč dražší, než výkonově podobná benzínová verze, díky nižším nákladům na palivo se tato zvýšená investice vrátí po cca 48 000 km. Kamiq G-Tec se 66 kW je naopak levnější o 39 000 Kč než naftová verze, která je však o výkonu 85 kW.

G-Tec představuje mezi nabízenými modely nejčistější variantu, kdy emituje pouhých 95 g/km CO2 oproti cca 112 - 116 g/km benzínových či naftových verzí. Další úspora je možná, jakmile bude v plynárenské síti více využíván biometan vyráběný např. z odpadu.

„Biometan vyrobený z komunálního bioodpadu či podobných substrátů za přispění procesů Power-To-Gas může mít dokonce záporný příspěvek k oteplování klimatu, tedy i při své spotřebě ušetří CO2“, dodává Václav Holovčák ze skupiny Bonett.

 

Ceník ke stažení (pdf).

 

Škoda Kamiq

8.1.2020