CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

BONETT otevřel novou plnicí stanici v Havlíčkově Brodu

PS CNG Bonett Havlíčkův Brod

Bonett v krátkém časovém horizontu otevřel další plnicí stanici CNG v Havlíčkově Brodu, kterou mohou využívat nejen osobní auta, ale také autobusy a nákladní vozy. Aktuálně má v portfoliu 23 stanic a chystá další. Do konce příštího roku chce mít Bonett až 40 stanic.

Společnost Bonett pokračuje v rychlém tempu rozšiřování vlastní sítě plnicích stanic CNG v České republice. Krátce po Hradci Králové a Plzni otvírá další stanici v Havlíčkově Brodu. Stojí v areálu čerpací stanice OMV v Masarykově ulici směrem na Kolín a její vznik má docela zajímavý příběh. Vznikla totiž jako reakce na přání tamější radnice, která chtěla pořídit čtyři nové ekologické autobusy na CNG, neměla je však kde plnit. „Bonett proto vyšel havlíčkobrodské radnici vstříc a zainvestoval zcela novou stanici, jejíž kompresní kapacita 200 m3/h a zásobníky na téměř 1500 m3 plynu zajistí dostatečně rychlé plnění nejen pro osobní vozy, ale i pro autobusy a nákladní vozy,“ popisuje Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment. Mimochodem Bonett vybudoval stanici pro dopravní podnik pro plnění autobusů i v nedaleké Jihlavě, kde provozují třináct autobusů na CNG.

Před dokončením jsou i plnicí stanice v Hodoníně, kterou řidiči naleznou přímo na stanici Shell na Brněnské ulici, a také v Turnově a Náchodě. Nejbližší plány počítají i s výstavbou dalších dvou stanic v Praze, a nových stanic na dálnici D5 i D1. „Bonett již do vlastní infrastruktury investoval přes 200 milionů korun, dalších zhruba 150 milionů proinvestujeme v příštím roce,“ říká Václav Holovčák. Na přelomu roku má síť Bonett 23 stanic na CNG, čímž potvrzuje své vedoucí postavení. Pokračovat v  tempu výstavby bude Bonett i v příštím roce, kdy by chtěl mít kolem čtyřiceti plnicích stanic.

Vedle stavby nových plnicích stanic ale Bonett investuje nemalé peníze i do modernizace a posílení kapacit stávajících plnicích stanic. „Uvědomujeme si, že s tím, jak roste obliba CNG v České republice, dostávají se některé stanice na hranice svých technických možností z hlediska komfortu plnění,“ přiznává Václav Holovčák. Kompletní rekonstrukcí prošla například plnicí stanice v Brandýse nad Labem. Její kapacita byla navýšena na téměř 200 m3/h a zdvojnásobila se i kapacita zásobníků. Stejným kompletním posílením a rekonstrukcí projde do poloviny 2017 i plnicí stanice v Žebráku u dálnice D5. Rekordmanem ve zvyšování výkonu se stala plnicí stanice v Kladně. Tu využívá tamější dopravní podnik, který neustále rozšiřuje svou flotilu autobusů na CNG. „Chtěli jsme posílit výkon stanice, proto jsme navýšili počet kompresorů a tím i zdvojnásobili kapacitu kladenské plnicí stanice na výkon kompresorů 1.000 m3/hodinu,“ shrnuje Václav Holovčák. Kombinace velkého výkonu a největšího skladu CNG v České republice pro plyn o objemu 2100 m3 dělá z kladenské stanice jednu z největších plnicích stanic v ČR.

Tisková zpráva

15.12.2016
PS CNG Bonett Havlíčkův Brod PS CNG Bonett Havlíčkův Brod