CNG News

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Automobilka Volvo představila model V60 na CNG

Společnost Westport Innovations, globální lídr v oblasti vývoje motorů na zemní plyn, na mezinárodní výstavě NGV 2013 v Gothenburgu oznámil, že ve spolupráci s Volvo Car Group uvádí na trh nové Volvo V60 Bi-Fuel. Vůz bude v prodeji od října 2013 ve Švédsku.

"Předpokládáme, že poptávka po vozech poháněných zemním plynem ve Švédsku poroste v souvislosti s vládním programem na podporu alternativních paliv", říká Ian Scott, výkonný ředitel společnosti Westport. "Uvedení tohoto produktu poskytuje nové možnosti pro podnikatelské a městské vozové parky."

Nová V60 má vynikající ekologické parametry a jezdí jak na stlačený zemní plyn či biometan, tak i na benzín. Motor o výkonu 213 koní umožňuje dojezdovou vzdálenost 1120 km. Westport a Volvo Car Group nyní intenzivně jednají o expanzi modelu na další trhy.

Westport s automobilkou Volvo spolupracuje již od roku 2009, kdy společně uvedli model V70 na CNG. Nejnovější průzkumy předpovídají vozům na zemní plyn ve Švédsku značnou expanzi. Mezi lety 2010 až 2018 se má jejich počet dokonce ztrojnásobit z 31 179 na 92 657 vozů.

Zdroj: Westport Innovations Inc.

17.6.2013