BONETT NEWS

Aktuality

31.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici u letiště Václava Havla

Další v pořadí již 31. plnící stanici CNG otevřel Bonett u pražského letiště Václava Havla. Stanice se nachází u čerpací stanice Go Parking a je v provozu NON-STOP.

10.10.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Brně a na D1

Bonett otevřel dvě nové plnící stanice na Jižní Moravě. První stanici mohou využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.

7.6.2017 Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou s řetězcem MAKRO.

V Čestlicích Bonett otevřel první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO. Během letošního roku bude zprovozněno dalších šest plniček na dalších pobočkách. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být realizován do dvou let.

20.1.2017 Bonett otevřel plnící stanici v Hodoníně

Druhou plnící stanici v roce 2017 otevřel Bonett pro veřejnost v Hodoníně. Plnící stanice je umístěna v rámci ČS SHELL na ulici Brněnská v Hodoníně a zákazníkům je k dispozici NON-STOP.

Zobraz vše

Bonett je největším prodejcem CNG.

Bonett se stal největším prodejcem CNG v České republice v roce 2015.

Společnost Bonett Gas Investment a. s., provozující největší síť vlastních plnicích stanic na CNG v České republice, zažila další rekordní výsledek ve své historii. Rok 2015 byl pro ni výjimečný hned ze dvou hledisek. Podařilo se jí totiž prodat více než 6,4 milionu kubických metrů stlačeného zemního plynu, což ve srovnání s rokem 2014 představuje nárůst o 30 %! Díky tomuto výsledku se společnost Bonett stala zároveň i jedničkou mezi prodejci CNG v České republice. „Náš loňský výsledek jenom dokazuje vzrůstající zájem o stlačený zemní plyn v dopravě,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „A to i přesto, že hlavně ke konci roku CNG silně konkurovaly nízké ceny klasických paliv. CNG však stále poskytuje úsporu 30% na nákladech na pohonné hmoty“ dodává.

K tomuto rekordnímu výsledku se Bonettu vedle rozšíření vlastní sítě veřejných plnicích stanic podařilo i vybudovat významné plnicí stanice pro dopravní podniky v celé řadě českých měst (Kladno, Přerov, Liberec, Brno nebo Ostrava). „Z více než 880 CNG autobusů provozovaných v České republice je téměř polovina plněna na technologiích dodaných naší skupinou. Přímo na našich vlastních stanicích dodáváme plyn do 15% všech CNG autobusů v ČR,“ vysvětluje Václav Holovčák. „Například v Ostravě a v Brně jsme vybudovali stanice s výkonem každá více než 4.000 kubíků plynu za hodinu, což z nich dělá dvě největší CNG stanice ve střední Evropě. Každá z nich plní přes denně 100 autobusů,“ dodává.

Významným tempem rostla i celková spotřeba zemního plynu v České republice. V roce 2015 se prodalo přes 40 milionů milionu m3 CNG, což je meziročně nárůst o desítky procent navíc. Společnosti Bonett se díky 6,4 milionům kubíků podařilo udržet podíl 15% na českém trhu. Pozitivnímu trendu růstu spotřeby CNG přispívá i neustále se rozšiřující síť plnicích stanic, jejich celkový počet vloni v ČR přesáhl magickou stovku. V pořadí 110. se stala stanice v Jičíně v Hradecké ulici, která rozšířila síť společnosti Bonett na číslo 18. Bonett se tak může pochlubit největší sítí vlastních plnicích míst. „Letos navíc ještě plánujeme otevřít dalších více než 10 našich stanic,“ poodhaluje další plány Václav Holovčák.

26.1.2016